Походи останніх років
Експедиція "Дністер" існує четвертий десяток років і пережила кілька етапів свого розвитку. Кожний них освітлювався у різний спосіб, у тому числі і в соціальних мережах. Розвиток науки і техніки вимагає пошуків вдосконалення з урахуванням нових особливостей нашого життя і мислення і способу поведінки нового покоління. На цих сторінках робиться спроба задокументувати характер і зміст експедиції останніх років. Нижче будуть подавати адреси сторінок експедицій останніх років. Але, щоб сторінка не була порожня, тут буде подана інша довідкова інформація
Загальна інформація про річку Дністер
Дністер (рум. Nistru) є другою за площею водозбору рікою України і головною водною артерією Молдови. Довжина Дністра – 1362 км, з них по Україні він протікає 705 км. Витоки річки знаходяться у передгір’ях Карпат, на лісистих схилах Бескидів – невисоких гір на півдні Львівської області. З хребта у Середньому Бескиді, поблизу села Вовче, стікають п’ять приблизно однакових потічків. Офіційно витоком Дністра вважається джерело найсхіднішого з них, того, що знахо¬диться на схилі гори Розлуч на висоті близько 760 м над рівнем моря.
Спочатку Дністер плине на північ і схід, а далі – на південний схід, через Галичину, Поділля, Буковину і Бессарабію, і неподалік від Одеси через лиман втікає до Чорного моря. Річка перетинає або розмежовує сім областей України: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку, Вінницьку і Одеську, а Молдову відокремлює від невизнаної Придністровської Молдовської республіки.
Конфігурація гідрографічної мережі Дністра, як і інших річок, була визначена розташуванням розломів у земній корі й, особливо, розломних зон із пониженням від найвищих точок до рівня моря. В цілому річкова мережа Дністра з його притоками доволі різнорідна. У верхній частині вона густа – тут формується близько 70% стоку річки. Переважають праві притоки, що стікають з Карпат. Це, насамперед, Стрий, що має довжину більшу, ніж сам Дністер, при їхньому злитті в районі села Заліски. Далі за течією можна відзначити Свічу й Лімницю. За Єзуполем у Дністер втікає Бистриця, утворена злиттям Бистриці Надвірнянської і Бистриці Солотвинської. Єдиною значною лівою притокою у карпатській частині басейну Дністра є Свірж, або Стривігор. Його гирло знаходиться нижче Самбора, перед селом Чайковичі. З інших лівих приток можна відзначити Верещицю і Гнилу Липу, на якій створено велике водосховище при Бурштинській ТЕС.