Крейсер "Іван Підкова" в поході 1995 року.
Флагман флотилії експедиції "Дністер-95" легкий крейсер "Іван Підкова" був споруджений в гавані села Вовківці на базі восьми паливних баків літаків типу МІГ. Складовими одиницями були чотири окремих катамарани на двох баках, над кожним з яких була надбудована деревяна палуба з місцями для сидіння чотирьох гребців. В надії на попутний вітер на крейсері було встановлено три щогли з вітрилами. Між палубою і балонами були влаштовані трюми, в яких містилися продукти харчування та додатковий такелаж і інструманти. В надпалубних скринях містилися прилади, хімічні реактиви, відібрані проби води і грунтів. Особисті речі команди розміщувалися на палубі. В склад флотилії входили дві двомісні байдарки типу "Таймень". На світлині вгорі: Крейсер готовий до відплиття в з Вовківців у напрямку на Рашків. Вдалині видініються каменоломні Дзвенигорода.
Експедиція "Дністер-95" в поході на крейсері "Іван Підкова" за два місцяці пройшла по Дністровському водосховищу для дослідження хімічного складу води і донних відкладів. За отриманими данними науковцями експедиції було захищено кілька десертацій на звання кандидата хімічних наук. Результати роботи були опубліковані в книзі "Дослідження Дністра".
Команда крейсера. Нижче усіх сидить Леся Кошіль. Перший ряд знизу, від ліва: Клавдія Науменко, Ольга Алексеєва, Маріанна Подоляк, стоїть Мирося Кошіль, Андрій Сеньковський, Славік Потєєнко, Наталя Крисанова, Сергій Крисанов. Другий рід від ліва: Марійка Лебединець, Валентин Стецюк, Леся Остафійчук,Олена Зикова, Наталя Мірюта, Ліда Яриш, Микола Жарких, Тетяна Омельченко. Вгорі стоять від ліва: Борис Іванков, Анатолій Хома.
Крейсер у базовій конструкції без вітрильного озброєння. Останнє фото 28 серпня 1995 р. Залишений на причалі в бухті біля Новодністровська без належної охорони був розібраний і вкрадений зловмисниками в березні 1996 р.
Науковий керівник експедиції Андрій Сеньковський
Провідний науковий співробітник експедиції Мирослав Спринський.
Крейсер на повних вітрилах мчить у невідоме
Крейсер на стоянках
Коли є вітер, команда відпочиває на палубі. У задумі сидить Андрій Сеньковський. Уся в білому - Тетяна Омельченко. На передньому плані - невідома.
Розвантаження крейсера. На передньому плані хлопці виносять камінь від жорна, взятий десь у селі для приватного етнографіяного музею.
Гідрохіміки експедиції. Від ліва: Тетяна Бойко, Марійка Пелипець, Леся Кошіль.
Так виглядав крейсер зверху.
На головну сторінку сайту "Дністровські ремінісценціЇ"